Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

“Lağım suyuyla abdest alınmaz”

2017-02-25 06:25:06
“Lağım suyuyla abdest alınmaz”

Şöyle kanalları bir geziyordum. Kanal 7’de eski Kayseri Müftüsü sonraki  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın fecaat açıklamasını duydum. Allah böyle bir haccı kabul eder mi? Bu mübarek Kâbe sizi ve sizin gibileri çarpıp çarpıp böylece gönderiyor. Bir de Ahiretteki  hesabınız var ya işte o hakkınız da mahfuzdur. Orada kaçacak bir TV ekranı bulamayacaksınız.

“Bir izleyici bir içki şirketinde çalıştıklarını, ekmeğini orada kazandıklarını bunun günah olup olmadığını sordu. Necmettin Nursaçan, başka yerde iş baksın buluncaya kadar orada çalışsın gibi bir açıklama yaptı. Esas yüzbinlerce izleyiciyi şok eden beyan biraz sonra geldi. “Haram parayla hac olur ama sevabı eksik olur”. Yanlış mı duydum diye facebook üstünden yayınladım durumu ve herkese sordum. Evet hocam aynen öyle dedi deyince yanlış anlamadığıma kanaat getirdim.

“HARAM PARAYLA HAC OLUR AMA SEVABI EKSİK OLUR”

Maalesef bu cümleyi il müftülüğü yapmış, hatta terfi ettirilip Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı yapmış bir din hocası hurafelerin kalesine gelmiş TV  ekranlarında söyledi. Geçtiğimiz hafta bu hoca ve diğer birçok ekran fatihi kapitalist anlayışın hocalarına İslamı yozlaştırdıkları için bir yazı yazmıştım ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı.

Ne hale geldik görüyor musunuz, adam 80 yaşına gelmiş hala vitrinleri oynuyor. Haram para ile hac yapılmaz, Allah böyle bir haccı paçavra gibi hak yiyicinin suratına çarpar diyemiyor.  Bu nasıl bir ekran tutkusudur, bu nasıl bir hırstır, bu nasıl bir şöhret meraklılığıdır.

Kendi tabiriyle ona seslenmek istiyorum. “Ey Sâbık Kayseri Müftüsü“ Sen hiç mi Allah’tan korkmuyorsun, beni ekranlara çıkarsınlar diye İslam Dini ile böyle oynama hakkını sana kim verdi, bu sözlerinle yerin altında helal para çocuklarına kazanabilmek için can veren babaların yüzüne ahirette nasıl bakacaksın?  Allah’ın dinine yaptığın bu bühtan sebebiyle seni zebanilerin ve de helal lokma için mücadele eden milyonların peçesinden kanal 7’de kurtaramayacak, aynı sistemin (fıkhın)  şürekası dostların da…

 Sen milletin hakkını ye, hukukunu çiğne, işçinin teri kurumadan hakkını verin diyen bir peygamberin ümmeti olarak yetimin malını zimmetine geçir sonra da hacca git, haccın kabul olsun ama sevabı az bir hac olurmuş…. İşte bu söz, koca bir İslam mirasına ihanettir. Seninle aynı mesleği paylaştığım için hicab ediyorum.

 ALLAH BÖYLE BİR HACCI KABUL EDER Mİ?

Bu mübarek Kâbe sizi ve sizin gibileri çarpıp çarpıp böylece gönderiyor. Bir de Ahiretteki  hesabınız var ya işte o hakkınız da mahfuzdur. Orada kaçacak bir TV ekranı bulamayacaksınız.

Yazıktır günahtır bu inançlı milleti yıllarca ekranlardan uyuttuğunuz ve uyuşturduğunuz… Bu halk sizden Allah’ın huzurunda davacı olacak.

Kutsal topraklar, zimmetine yetimin, biçarelerin, gariplerin hakklarını geçiren pisliklerin aklandığı ve de paklandığı yerler değildir. Dolayısıyla haram para ile mübarek Allah evine gitmek caiz değildir. Buna izin veren bir fıkıh da o fıkhı yazanlar da Allah’ın katında günahkardır. Bu nasıl bir anlayış ki bir yandan  kamuya ait bir eşyayı zimmetine geçiren adamın cenaze namazını kılmayan bir dinin fıkhı, diğer taraftan hacca gidebilirsin diyor…Halkımıza sesleniyorum dininizi Yüce Kuran’dan ve Hz Peygamberimizin sahih sünnetinden öğrenin. Para ile din anlatan hurafeci ekran taifesinden değil…Geldiğimiz noktayı görüyorsunuz. Yetim açlıktan can verecek onun hakkını gasp eden rezilin haccı geçerli olacak. Bu nasıl bir tevildir anlayamadım.  Bu tip sözler Müslüman olacak insanı dinden kaçırır.

İslam’ı dünyevi kaygılarla çarpıtanlara  yüce Mevlanın bir ayetiyle seslenmeyi vazife addederim.

“Ayetlerimi az bir menfaat karşılığında satmayın. Benden (azabımdan korkun) Bakara -41

Adnan Zeki Bıyık/  Müftü Yardımcısı”

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar