Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Müftü Şahin Polislere Namaz Kıldırdı

2017-02-25 06:50:00
Müftü Şahin Polislere Namaz Kıldırdı

Kayseri Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kayseri Meslek Eğitim Merkezi Konferans Salonunda, adaylarına ”Toplumsal Zenginliklerimiz, Milli ve Manevi Değerlere Bağlılık” konulu konferans verdi. Güven, ”Bizler milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar yetiştirdiğimiz sürece gençlerimizi bu bağlılık içerisinde eğittiğimiz sürece hem kendimiz ülke içinde onurlu bir hayat yaşarız, hem de dünyaya onur, kişilik ve adalet dağıtırız” dedi.
Erciyesevler Camii Müezzin-Kayyım’ı Fazıl Demirkol’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansa, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Metin Tanrıver ve öğrenciler katıldı. Konuşmasında, milli ve manevi değerlere bağlılığın önemini vurgulayan Müftü Güven, ”Bizler ülkemiz insanı olarak içinde yaşamış olduğumuz toplumun bir ferdi olarak hem içinde bulunmuş olduğumuz topluma, ülkemiz insanına hem de bu toprakları vatan edindiğimiz günden bu güne ve bugünden de kıyamete kadar süre içerisinde vatanımıza hizmet etmekle yükümlü olan kimseleriz. Bizler milli ve manevi değerlerimizle donanarak eğer kendimizi yetiştirirsek ve ona göre bir hayat yaşayacak olursak hem kendimize hem de içinde bulunmuş olduğumuz topluma karşı görevlerimizi hakkıyla yerine getirmiş oluruz. Bizler milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar yetiştirdiğimiz sürece gençlerimizi bu bağlılık içerisinde eğittiğimiz sürece hem kendimiz ülke içinde onurlu bir hayat yaşarız, hem de dünyaya onur, kişilik ve adalet dağıtırız. Şu anda bizden beklenen budur. Bunun için çalışmak ve gayret göstermek zorundayız. Bizler özgürlüğüne ve istiklaline bağlı insanlar yetiştirdiğimiz sürece bu ülke toprakları asla sömürgeye maruz kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.
15 Temmuz gecesinde Kayseri’de bütün minarelerden yükselen salalar ve ezanlar sebebiyle 2 saat içinde hem Cumhuriyet Meydanı’nı 150 bin kişi hem de Emniyet Müdürlüğünün önünü 50 bin kişinin doldurduğunu kaydeden Güven, şunları bildirdi:

”Etten siper oldu insanlar. Şimdi şöyle düşünelim, İstanbulumuzda, Ankaramızda yukardan bombalar atılıyor, aşağı taraftan makinalı tüfeklerle tarıyorlar insanları. Fakat ellerinde kendilerini koruyacak hiçbir silahları olmaksızın ölüme karşı yürüyor insanlar. Neden bunu yapıyorlar? İçlerinde bir duygu var. O meydanlarda bulunan insanların hepsi manevi duygularla değil, bir kısmı da milli duygularla, bir kısmı da her ikisi ile dolu olarak geldiler. Kazanlı çifçiler, bir yıllık geçimlerini sağlayacak hasatlarını niçin yaktılar? Darbecilerin uçakları kalkmasın diye malından, canından feda ediyor. Bu fedakârlığı yapan insanlar bunları niye yapıyor? Millet, memleket sevdası sebebiyle. Bizler eğer bu dünyada bir amaç ve gaye için çalışıyorsak o amaç ve gayenin ne olduğunu iyi bilmek zorundayız.”
Dünya hayatının geçici olduğunu da vurgulayan Müftü Şahin Güven, ”Biz bu dünya hayatında ebedi kalmak için gelmedik, zaten istesek de kalamayız. Ne zaman ve nerede öleceğimizi bilmiyoruz. Ancak Mü’min isek, Müslüman isek şunu biliyoruz; bu dünya hayatından sonra bir hayat daha var ve o hayat da ebedidir. Bu dünya hayatı ise geçicidir. (Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle Rabbinizin huzuruna çıkarsınız.) (Aliyyülkârî, Mirkâtü’l-mefâtîh 1/332, 7/375, 8/431) buyuruyor Peygamber Efendimiz (s.a.v.). Dünya hayatında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) bizim için güzel bir örnektir. Efendimiz nasıl yaşadıysa bizde onun gibi yaşamalıyız. Şu an mesleğiniz icabı o nasıl bir askerdi, nasıl bir komutandı. Nasıl bir idareciydi. Bunu bilmek durumundasınız. Ona göre hareket etmek durumundasınız. Hatta O (a.s.) nasıl bir babaydı, komşuydu, arkadaştı. Kısacası Peygamber Efendimizin bütün hayatını iyi bilmek durumundasınız. Bizler Kur’an ve Peygamberimizin hayatını örnek aldığımız zaman bu dünya hayatını anlaşılır kılabiliriz ve yaptığımız eylemleri de ona göre değerlendiririz” dedi.
Daha sonra İl Müftüsü Güven, Polis Meslek Eğitim Merkezi Mescidini ziyaret etti ve öğrencilere namaz kıldırdı. .

Kayseri Müftülüğü

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Medipol Başakşehir
  16
  33
 • 2
  Galatasaray
  15
  32
 • 3
  Kayserispor
  16
  30
 • 4
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 5
  Trabzonspor
  16
  28
 • 6
  Beşiktaş
  15
  27
 • 7
  Göztepe
  15
  27
 • 8
  Bursaspor
  16
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  16
  23
 • 10
  Kasımpaşa
  16
  19
 • 11
  Teleset Mob. Akhisarspor
  16
  19
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  16
  18
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  16
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  16
  13
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar