Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Müslüman Mahallesindeki Salyongozlara ( Yorum haber )

Elazığ'daki namaz yürüyüşünden rahatsız olan beynamazlara.. Sanane...

2017-08-20 09:30:51
Müslüman Mahallesindeki Salyongozlara ( Yorum haber )

Bir kaç gün önce Elazığ’da yaşları 6 ila 10 arasında değişen çocuklar ellerinde, “Baba bana namaz kılmayı öğret” dövizleriyle caddelerde yürüdü. Renkli görüntülerin oluşturduğu bu yürüyüş dini, mezhebi, inancı ne olduğu belli olmayan ama ilk etapta Müslüman sandığımız çevreler tarafından "gerici platform" olarak medyalarında yer aldı.

Resmi kayıtlarda %95'i Müslüman denilen ülkemizde reel rakamlar bu türlerin çatlak seslerine baktığımzıda ve bunların karşısında suskun duran sözde dini medya denilenlere de baktığımzda Müslümanların giderek kan kaybettiğini görüyoruz.

Aslında İslamiyete saldırmalarına İslamcı çevrelerin katkısı çok büyük. Ekranlara çıkıp milyonların gözünün içine baka baka ve hiç yeri değilken, ülkemizde hiç görülmezken deve sidiğinden, kız sünneti gib abuk subuk konulardan bahseden, dini vecibelere uyduruk fetva vererek menfaat temini için cambazlık eden tüccar cemaatler ve hatta Diyanete kadar dini bozacak sözler sarfeden sözde ilahiyatçılar inançlı kesimin kan kaybetmesine neden oluyor.

Bu ilahiyatçıların dine verdiği zararı inançsız kesim vermezken BİRGÜN gazetesi gibi gazeteler Müslüman mahallesinde olduklarını unutarak namaz gibi Müslümanlığın en önemli olmazsa olmazını dövizlerle sokaklarda hatırlatan geleceğin büyüklerini manşetine taşır ve kalemine dolar.

Bunlara "sen de çık inandığını duyur" diyeceğiz de münafıklıkları buna engel oluyor

Oysa Elazığ'da bir Müslümanın yadırgamayacağı bir durum olmuş. Haber şöyle..

"Elazığ’da yaşları 6 ila 10 arasında değişen çocuklar ellerinde, “Baba bana namaz kılmayı öğret” dövizleriyle yürütüldü.
 
Daha önce, İnsani Yardım Vakfı’yla (İHH) ortak çalışmalar yürüten “Kur’an Nesli Platformu”nun Elazığ’da ikincisini düzenlediği etkinlik kapsamında, 6-10 yaş arasındaki çocuklar şehrin en işlek bölgesi olan Aytar Meydanı’nda, “Baba bana namaz kılmayı öğret” ve “Namaz kılıyorum, dinimi yaşıyorum” dövizleriyle dolaştırıldı. “Kur’an Nesli Platformu” tarafından çocuklara iki hafta süreyle namaz eğitimi verildi.

Ağustos ayını “Namaz Ayı” ilan eden platformun iki hafta süreyle namaz eğitimi verdiği öğrenciler, bu eğitimlerini “tamamladıktan” sonra şehrin en işlek bölgesinde dolaştırıldı. Bilge Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği (BİLGEDER) ile Kur’an Nesli Platformu’nun birlikte düzenlediği etkinliğe, namaz eğitimi verilen çocukların ailelerinin de katıldığı görüldü. Yürüyüşün tamamlanmasının ardından çocuklara Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde namaz kıldırıldı.

Sadece erkek çocukların dahil edildiği etkinlikte 120 çocuğun yer aldığı öğrenildi. Amaçlarının çocuklara namazı sevdirmek olduğunu söyleyen Elazığ Kur’an Nesli Platformu Elazığ Koordinatörü İsa Mesihoğlu, “Ağustosu ‘Namaz Ayı’ ilan ettik. 6-10 yaş arası çocuklara her yıl Ağustos ayı içerisinde namaz eğitimi veriyoruz. Final programı olarak Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde namazı sevdirmeye yönelik etkinlik düzenledik” dedi. Etkinlik, çocuklara hediyeler verilmesi ardından son buldu."

Şimdi malum gazeteye ve haberi yapana soruyoruz. Ne var bunda, sen neden rahatsız oldun. 
Zoruna giden ne... İslamiyette namaza alıştırma yaşı azami 9 -12 den itibaren başlar ve "Çocuk uzmanlarınca, 12 yaşından küçük çocuklara soyut kavramları öğretmenin ve din eğitimi vermenin, çocuklarının bilişsel sistemlerinde geri dönülemez hasarlar bıraktığı açıklaması" olarak dediğini iddia ettiğin uzmanların da senin gibi sığ düşünceli, müslüman mahallesinde semizlenen salyongozlardan başa ne olabilir. Hatta o uzmanların sıkıştıığında dedem hacı, babam namaz kılan biriydi, derler.. Senin uzmanların "ağaç yaşken eğilir"i dahi kavrayamaz.

Gerici kim derseniz aynaya baktığınızda görürsünüz. Bu milletin dini değerlerini, dine uygun faaliyetlerini saptırmak yerine delikanlıca doğru olarak haber yapsanız sizleri daha çok seveceğiz.

mahihaber.com

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar