Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Samsun’lu İmam HatipÖğrencilerinden 4 Dilde Dergi

2017-02-25 06:49:11
Samsun’lu İmam HatipÖğrencilerinden 4 Dilde Dergi

Samsun,Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, akademik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Yaptığı çalışmalarla farkını ortaya koyan Atakum AİHL, Türkiye’de Arapça ve İngilizce hazırlık eğitimi veren sayılı okullardan biri olarak dile verdiği önemi 4 Dil’de 4 Dergi çıkartarak da göstermiş oldu.

2016 yılında Türkiye’de ilk on İmam Hatip lisesi arasında yer alan, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arapça, İngilizce, Osmanlıca ve Türkçe dergi çıkartarak öğrencilerin, motivasyonunu artırma, çalışmalarını sergileme, araştırma ve inceleme becerilerinin geliştirilmesi, yaratıcılıklarının artırılmasını hedefliyor.

İngilizce dergi Highlights , Arapça Dergi El Bizra( Tohum), Osmanlıca Dergi Hamle ve Türkçe Dergi Minber ile dört farklı dilde dört dergi çıkartan Atakum AİHL öğrencileri bu yaşta akademik çalışmalara imzalarını atıyor. Dergi ile ilgili bilgi veren Bölüm koordinatörleri dergilerin içerikleri ile ilgili şu bilgileri aktardı.

Highlights İngilizce Dergisi ile ilgili bilgi veren İngilizce Bölüm Koordinatörleri Ahmet Boylu ve Emrah Gündoğdu, “İngilizce bölümü olarak, öğrencilerin dört temel beceriyi en iyi şekilde öğrenmelerini temel hedef olarak belirledik. Buna yönelik olarak yazma ve okuma becerilerini canlı tutacağına inandığımız dergi çalışmasına başladık. Öğrencilerin kendi isimlerini dergide görmeleri onlara müthiş bir motivasyon sağlamaktadır. Bu durum öğrencilerin bütün derslerine olumlu katkısı olmaktadır.” dedi

El Bizra Arapça Dergisi ile ilgili bilgi veren, Arapça Bölüm Koordinatörleri Gökhan Tunç ve Salih Türkmenoğlu “Başta okulumuz, Samsun, Türkiye ve Arap Ülkeleri olmak üzere tüm medeniyetlerden izler bulabileceğiniz kapsamlı bir dergidir. Öğrencilerimiz, “El Bizra” dergimizi hazırlarken Arapça klavye kullanmak ve Arapça yazım kurallarına hakim olmak durumundadırlar. Bu sayede öğrencilerimiz zoru başarmayı ve farklı bilgiler üretmeyi öğreniyorlar. Okulumuzun bir çok alanda kazandığı başarılara bir de akademik çalışmalar ekleniyor.” Diye konuştu.

Hamle Osmanlıca Dergisi ile ilgili bilgi veren Meslek Dersi Hocası Engin Lafcı “ Köklü ve zengin Osmanlı medeniyetinin tabii mirasçıları olarak bu medeniyetin ruh diriltici iklimine girmek ve oranın havasını teneffüs etmek için Atakum Anadolu İ.H.L olarak Hamle isminde Osmanlıca bir dergi çıkarmayı hedefledik. Buna da Allahın yardımıyla muvaffak olduk. Bu Hamle’mizin kendi dil ve kültürümüze dönük olarak bir farkındalık oluşturmasını ümit ediyoruz. Hamle’nin yazımı ve tasarımı öğrencilerimiz görev almışlardır. Böylece yaparak yaşayarak öğrenme faaliyetine katılmış oldular.” Dedi

Minber Türkçe Dergi ile ilgili bilgi veren Edebiyat Öğretmeni Barış Ulu, “Okulumuzun uygulamaları arasında öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak, onlara uygun eğitim öğretim ortamları hazırlamak bulunmaktadır. Okuyan, düşünen, düşüncelerini ifade eden bireyler yetiştirmeyi amaç edindiğimiz eğitim anlayışımızın ürünlerinden biri de, yazılı bir eser ortaya çıkarmaktır. Bu temel ihtiyacımızın somut ürünü olarak, öğrencilerimizin düşünsel ve sanatsal metinlerimizi sergilediğimiz minber isimli okul dergimizi yayımlamaktayız.Yılda bir kez yayınlanan dergimiz kendisine bir tema belirlemekte ve o tema üzerine öğrencilerimizin yazılarına yer vermektedir. Bu çalışmamızla geleceğe yön verecek olan genç kalemlerimizi yetiştirmekteyiz.” Dedi

Başarılarından dolayı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür eden, Atakum AİHL Müdürü Zahit Köseoğlu “Her alanda olduğu gibi kültürel alanlarda da en iyi çalışmaları yapmayı kendimize amaç edindik” dedi.

http://www.gercektaraf.com/

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar