Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Tavaf Namazından Sonra Okunacak Dua

2017-02-25 06:34:23
Tavaf Namazından Sonra Okunacak Dua

Tavaf Namazından Sonra Okunacak Dua

اَللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ كُلُّهُ وَلَكَ الْكَماَلُ كُلُّهُ وَلَكَ الْجَلاَلُ كُلُّهُ وَلَكَ التَّقْدِيسُ كُلُّهُ، أللَّهُمَّ اغْفِرْ ليِ جَمِيعَ ماَ أسْلَفْتُهُ، وَاعْصِمْنِي فِيماَ بَقِيَ، وَارْزُقْنيِ عَمَلاً صاَلِحاً تَرْضيَ بِهِ عَنّيِ ياَ ذاَ الْفَضْلِ الْعَظِيمِ، أللَّهُمَّ إنّيِ أسْئَلُكَ الْعَفْوَ وَالْعِفَّةَ وَالْعاَفِيَةَ فيِ دِينِي وَ دُنْياَيَ وَ أهْليِ وَماَليِ، أللَّهُمَّ اسْتُرْ عَوْراَتيِ وَآمِنْ رَوْعاَتيِ وَاحْفِظْنيِ مِنْ بَيْنِ يَدَيَّ وَمِنْ خَلْفيِ، وَعَنْ يَمِينيِ وَعَنْ شِماَليِ وَمِنْ فَوْقيِ، وَأعُوذُ بِعَظَمَتِكَ أنْ اُغْتاَلَ مِنْ تَحْتيِ، أللَّهُمَّ لاَ تَدَعْ لَناَ فيِ مَقاَمِنَا هَذاَ ذَنْباً إلاَّ غَفَرْتَهُ، وَلاَ عَيْباً إلاَّ سَتَرْ تَهُ، وَلاَ هَمّاً إلاَّ فَرَّجْتَهُ، وَلاَ دَيْناً إلاَّ قَضَيْتَهُ،

وَلاَحاَجَةً مِنْ حَواَئِجِ الدُّنْياَ وَالْاَخِرَةِ هِيَ لَكَ رِضاً وَلَناَ صَلاَحٌ إلاَّ قَضَيْتَهاَ ياَ أرْحَمَ الرَّاحِميِنَ، أللَّهُمَّ أصْلِحْ ليِ دِينيِ الَّذِي هُوَ عِصْمَةُ أمْرِي، وَ أصْلِحْ ليِ دُنْياَيَ ألَّتيِ فِيهاَ مَعاَشيِ، وَ أصْلِحْ ليِ آخِرَتيِ ألَّتيِ إلَيْهاَ مَعاَدِي، وَاجْعَلِ الْحَياَةَ زِياَدَةً ليِ فيِ كُلِّ خَيْرٍ، وَاجْعَلِ الْمَوْتَ راَحَةً ليِ مِنْ كُلِّ شَرٍّ، أللَّهُمَّ إنِّي أسْئَلُكَ الثَّباَتَ فيِ الْاَمْرِ وَالْعَزِيمَةَ عَلىَ الرُّشْدِ، وَأسْئَلُكَ شُكْرَ نِعْمَتِكَ وَ حُسْنَ عِباَدَتِكَ، وَ أسْئَلُكَ قَلْباً سَلِيماً وَ لِساَناً صاَدِقاً،

وَ أسْئَلُكَ مِنْ خَيْرِ ماَ تَعْلَمُ وَ أعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ ماَ تَعْلَمُ وَ انْتَ عَلاَّمُ الْغُيوُبِ.

Allahümme lekel hamdü küllühü ve lekel kemalü küllühü ve lekel celalü küllühü ve lekettakdisü küllühü,

Allahümmeğfirli cemia ma esleftühü va’sımni fima bakiye verzukni amalen salihan tarda bihi anni ya zel fadlil azim,

Allahümme inni es’elükel afve vel iffete vel afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali, Allahümmestür avrati ve amin rev’ati vehfazni min beyni yedeyye ve min halfi, ve an yemini ve an şimali, ve min fevki ve euzu bi azametike en uğtale min tahti,

Allahümme la teda’ lena fi makamina haza zenben illa ğafertehu, vela ayben illa setertehü, vela hemmen illa ferractehü, vela deynen illa kazaytehu, vela haceten min havaicid-dünya vel ahireti hiye leke ridan ve lena salahun illa kadayteha ya erhamer-rahimin.

Allahümme aslih li dini ellezi hüve ismetu emri, ve aslihli dünyaye elleti fiha maaşi, ve aslihli ahireti elleti ileyha maadi, vecalil hayate ziyadeten li fi külli hayrin, vecalil mevte rahaten li min külli şerrin,

Allahümme inni es’elükes-sebate fil emri, vel azimete alarrüşdi, ve es’elüke şükre ni’metike ve hüsne ibadetike, ve Es’elüke kalben selimen ve lisanen sadikan, ve es’elüke min hayri ma ta’lemü ve euzu bike min şerri ma ta’lemü ve ente allamül ğuyub.

Allahım! Bütün hamd ve senalar sana mahsustur. Her kemal sana aittir. Bütün büyüklük ve yücelikler senindir. Bütün ta’zim ve takdis sanadır.

Allahım! Ömrümün geçen kısmında işlediğim günahları bağışla, kalan kısmında sana isyandan beni koru. Ey bütün üstünlüklerin sahibi

Allahım! Razı olacağın iyi işler yapmamı nasip eyle.

Allahım! Senden dinim, dünyam, ailem ve malım hakkında af, iffet, sağlık ve afiyet dilerim.


Allahım! Açıklanmasından utanacağım ayıplarımı ört, korkumu emniyete döndür. Önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, üstümden, altımdan gelebilecek her tehlikeden beni koru. Altımdan afet ve musibetlere düçar edilmekten sana sığınırım.

Allahım! Şu kutsal makamında bizim için bağışlamadığın tek bir günah, örtüp gizlemeyeceğin hiçbir ayıp, sevince çevirmediğin tek bir üzüntü, ödetmeyeceğin hiçbir borç; gerek dünya, gerek ahiret ihtiyaçlarından senin hoşnut olduğun ve bizim için yararlı olan şeylerden karşılamadığın hiçbir ihtiyaç bırakma.

Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabim! Dualarımıza icabet eyle. Allahım! Her işimin koruyucusu olan dinimle beni kurtuluşa götür.

Yaşayış ve geçim yerim olan dünyamı bana yararlı kıl. Gideceğim yer olan ahiretimi düzelt. Hayatta bana her hayrı artır, ölümü benim için bütün kötülüklerden kurtuluş kıl.

Allahım! Senden bana işimde sebat ve doğru yolda kararlılık vermeni dilerim. Sonsuz nimetlerine şükür ve sana güzelce kulluk ve ibadet için tevfikini isterim.

Senden kalb-i selim ve doğru konuşan dil isterim. Bildiğin bütün hayır ve iyilikleri ihsan etmeni, bütün şer ve kötülüklerden beni korumanı, bildiğin bütün günahlarımı bağışlamanı niyaz ederim.

Sen en gizli şeyleri de bilensin. Namazdan sonra dua edilip bol bol zemzem içilir.

**********

“Rabbimiz! Tavafımızı ve namazımızı bizden kabul eyle. Şüphesiz ki sen her şeyi işiten ve bilensin.

Rabbimiz! Bizim günahlarımızı ve işimizdeki aşırılıklarımızı bağışla ve (yolunda) ayaklarımızı sağlamlaştır. İnkârcı topluma karşı bize yardım et.
Ey Rabbimiz, bizi zalimler topluluğunun baskı ve şiddetine maruz bırakma! Bizi rahmetinle o kâfirler topluluğundan kurtar.

Ey Rabbimiz! Bize bol sabır ver ve bizim canımızı müslüman olarak al.

Rabbimiz! Bizi inkârcıların elinde fitneye düşürme! Rabbimiz! Bizi bağışla. Şüphesiz sen mutlak güç ve hikmet sahibisin.

Ey Rabbimiz! Senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatır. Tövbe edenleri ve senin yoluna uyanları bağışla ve onları cehennem azâbından koru. Ey Rabbimiz! Onları da, onların babalarından, eşlerinden ve soylarından iyi olanları da, vaad ettiğin Adn cennetlerine koy. Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin. Onları kötülüklerden koru. Sen o gün kimi kötülüklerden korursan, ona rahmet etmiş olursun.

Allahım! Ben senin kulunum. Birçok günahlarla ve kötülüklerle huzuruna geldim. Burası ise cehennem ateşinden sana sığınma makamıdır. Beni bağışla. Çünkü sen çok bağışlayan ve çok merhamet edensin.”

Kutsal İklimde Dua – Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 13
  Antalyaspor
  12
  13
 • 14
  Kasımpaşa
  11
  12
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Kardemir Karabükspor
  11
  8
 • 17
  Osmanlıspor FK
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  12
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar