Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Yarışmayı Kazandılar, Hediyeyi Hak Ettiler

İstanbul Müftülüğünde Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ndaki yarışmalara katılanlara hediyeleri takdim edildi

2017-07-14 00:27:35
Yarışmayı Kazandılar, Hediyeyi Hak Ettiler

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ndaki yarışmalara katılanlara hediyeleri takdim edildi

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, 2017 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen Hafızlık, Etkili Hutbe Sunumu ve Kur’an-I Kerim Güzel Okuma Bölge Yarışmalarına erkek ve bayan kategorisinde katılan personele hediyelerini takdim etti.

İstanbul Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Müftü Yardımcıları Veysel Işıldar ve Muteber Gülsefa Yılmaz ile müsabakalara yarışan personel katıldı. Programda bir konuşma yapan İstanbul Müftüsü Yılmaz, “Diyanet İşleri Başkanlığı bildiğiniz gibi din hizmetleri, cami yönetimi, Kur’an’ın okunması ve anlaşılması gibi hizmetlerde her zaman toplumumuza rehberlik eden anayasal bir kurumdur. Tabi ki, personelimizin hizmet kalitesini ve çıtasını her geçen biraz daha yükseltmek adına hizmetler yapıyor. Bu yüzden de Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle kendi görevlileri arasında Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve hafızlık konusunda yarışmalar yapıyor. Amacımız Kur’an-ı Kerim’in hem ezberlenmesi, hem okunması hem de anlaşılması konusunda dünümüzün önceki güne göre, günümüzün düne güne göre, yarınımızın da bugüne göre daha iyi olmasıdır. Allah-u Teala hazretleri, Fatır süresinde Kitab’a varis kıldığı insanların vasıflarını anlatırken önemli bir mesaj veriyor. Buyuruyor ki, “Sonra Kitab'ı, kullarımız arasından seçtiklerimize verdik. Onlardan (insanlardan) kimi kendisine zulmeder, kimi ortadadır, kimi de Allah'ın izniyle hayırlarda öne geçmek için yarışır. İşte büyük fazilet budur.” Allah Teala, böyle bir üçlü kategoride insanların tasnif edildiğini ifade ediyor. İnşallah dileriz, müsabakalara katılan siz değerli kardeşlerimiz, bu üçüncü kategoride yer alan kardeşlerimizden olursunuz. Çünkü bu müsabakaya katıldığınıza göre, tercih edildiğinize ve kazandığınıza göre inşallah bundan sonra Kur’an’ı manasıyla anlama, arkasından onu yaşama ve yaşatma konusunda ve tabi ki yeni gönüllere Kur’an’ı ulaştırma konusunda hizmetler yaparsınız.” dedi.  

Türkiye’de din eğitimi ve hizmetinin bugün daha iyi bir noktada olduğuna dikkat çeken İstanbul Müftüsü Yılmaz, “Elhamdüllilah bugün Türkiye’de daha iyi noktada olduğumuzu söyleyebiliriz. Bundan 10-15 sene önce mihraplarımızda daha yüksek bir yangın vardı. O yangın belli yerlerde düştü, belli yerlerde söndü. O yangının yaktığı yerde yeni yeşillikler gelişmeye başladı. Yetenekli arkadaşlarımız, belli bir eğitimden geçmiş arkadaşlarımız o mihraplarımızı hakkını vererek şenlendiriyor. Düne göre daha iyiyiz, ama olması gereken noktada olmadığımızı hepimiz biliyoruz. 90 bin mihrap gönüllüsü varsa, hedefimiz bunların tamamının en azından kıraatlerinin iyi, namaz kılarken huşu ve hudu ile takip edilecek seviyeye gelmesidir. O noktaya doğru da Allah’ın inayetiyle gidiyoruz. Bunun için Başkanlığımız, Müftülüklerimiz, sizler gayret gösteriyorsunuz. Yeni açılan kurslarla daha iyiye ulaşma adına çaba sarfediyorsunuz. İlmin beşikten mezara kadar olduğunu hadisten rivayet ederiz ama bunu fiilen uygulamak, insanın kendini yenilemesi, yeni ufuklara kanat açması çok önemlidir. Cenab-ı Hak inşallah bundan sonraki hayatınızda sizleri başarılı kılsın, hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah Türkiye genelindeki yarışmalarda da birinci olacak arkadaşlar çıkacaktır. Çünkü İstanbul’a yakışan budur. Allah muvaffak etsin.” diye konuştu.

Konuşmaların ardında yarışmalara katılan personele hediyeleri takdim edildi.

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  11
  19
 • 5
  Demir Grup Sivasspor
  11
  19
 • 6
  Bursaspor
  12
  18
 • 7
  Göztepe
  12
  18
 • 8
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 9
  Fenerbahçe
  11
  17
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  11
  14
 • 11
  Evkur Yeni Malatyaspor
  11
  14
 • 12
  Trabzonspor
  11
  13
 • 13
  Antalyaspor
  12
  13
 • 14
  Kasımpaşa
  11
  12
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Kardemir Karabükspor
  11
  8
 • 17
  Osmanlıspor FK
  11
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  11
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar