Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Yılmaz, Şenocak Bahane Diyanete Saldırı Şahane

İlahiyatçı Yazar Şevki Yılmaz, İhsan Şenocak’ın açığa alınmasıyla Diyanet’e aşırı tepki gösteren ve ‘hıyanet’le itham edenlere karşı uyarılarda bulundu

2017-11-01 16:35:00
Yılmaz, Şenocak Bahane Diyanete Saldırı Şahane

Rize Eski Milletvekili, İlahiyatçı Yazar Şevki Yılmaz, Akit TV’de yayınlanan her Salı katıldığı Milli diriliş programında önemli tespitlerde bulundu.

İhsan Şenocak’ın açığa alınmasıyla Diyanet’e aşırı tepki gösteren ve ‘hıyanet’le itham edenlere karşı uyarılarda bulunan Yılmaz, “Hak almanın yeri sokak ortasında bağırmak değil. Hak alma yeri hukukun prensipleri doğrultusunda yürümektir..” dedi.

İşte Şevki Yılmaz’ın o açıklamaları:

“Ne yapmak istiyoruz biz. 2019’da Tayyip Erdoğan alınmak istenmiyor.  Türkiye yutulmak isteniyor. Bunu bilmeyen çoktur. Erdoğan gidince ne olacak? Gördük işte. Dün Şenocak’a gömlek çıkararak, kafir oldu diyenler şimdi bak yeni bir Şenocak doğmuş.

Dün İhsan Şenocak’ın hutbelerde yazdığı ve uyardığı için  ona saldıranlar, bir baktık İhsan Şenocak, derdi Şenocak değil ki, amaç bağcıyı dövmek,  Çünkü Diyanet güçlenirse, din bezirgânların, mehdi bezirgânlarının kuyusu kazılıyor.  Oyunu bozulacak. Kemalist rejimin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin en büyük yanılgısı Diyanet’i lavğ etmemesidir. Buda rahmet olmuştur.  Diyanet o devirle lağv edilseydi  yani Diyanet Teşkilatı, cami teşkilatları yer altına girilecekti. Ve şimdi lağv edilmeseydi Türkiye’de cami terörü vardı. Camiler arası terör vardı. Her cemaatin bir camisi olacaktı.  Bizim camide namaz kılınır  orada kılınmaz, orada kıldıysan namazını boz bizim camiye gel burada kıl. CHP, keşke tarikatlarımızı yer altına indirtmeseydi.  Tarikat tekkeleri kapatılmasaydı. Devletin kontrolüne verseydi. Samimi tarikatların yanında dış güçlerin mantar gibi büyüttüğü din tacirleri meydanı boş bulmaz insanları  dini duygularıyla, parayla pazarlamazdı. Ruhsatsız bir berber dükkânı, manav açamıyorsun. Tarikat gibi gül gibi bir ahlak müessesesi, devletin ruhu, devletin hukukunu oluşturacak değer eğitimi verecek ana merkezini oluşturacak tarikat ve tekkeler  nasıl ruhsatsız ve etrafta izin veriliyor.

Kontrolsüz olduğu için. Yerin altına soktuğunuz için. İnşallah, Ak Parti Anayasayı değiştirecek ve çoğunluğu elde ettikten sonra da Tarikat ve Tekkelerimizi boğmak isteyen o ulusalcıların tuzağının karşısında bu müesseseleri devlete bağlayarak iyileri devam ettirir. Din tacirlerine de gerekeni bildirir. 

AK Parti iktidarında her daim söyledim ve söylüyorum, AK Parti’nin getirdiği özgürlük içerisinde, o özgürlükleri istismar edecek çok  gruplar mantar gibi büyütülecek. Bunlar yapılıyor.  Çünkü özgürlük var.  Hiç bir şeyine karışmıyor.  Onun için bunları mutlaka yasayla, devletin müessesine (Yani Diyanet’e) bağlama zarureti var.

HAK ALMA YERİ HUKUKUN PRENSİPLERİ DOĞRULTUSUNDA YÜRÜMEKTİR

Sözlerine devam eden Şevki Yılmaz, yapılan bu kadar propaganda karşısında Büyük Reis, Diyanet İşleri Başkanına kızmaz mı? Kızar, Dolaysıyla Diyanet’in üzerinde Cumhurbaşkanı var. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı tanımasam, günah keçisi linç ediliyor. Değil. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile görüştüğünü dile getiren Şevki yılmaz ayrıca Bekir Bozdağ ile de görüştüğünü söyledi. Hak almanın yeri sokak ortasında bağırmak değil. Hak alma yeri hukukun prensipleri doğrultusunda yürümektir. 

Aklımızı başımıza alacağız. Canımızdan da malımızdan da en kıymetli değer din ve vatan değeridir.  Bunu da anlayacak birliktir kardeşliktir. Ne buyurdu Efendimiz: “Ağacın kabuğunu yeyin. İdarecilerinize isyan etmeyin..” Sizin idarecileriniz. İsyanların Osmanlıyı nasıl yıktığına şahidiz.

İttifak zamanında birlik zamanında alınmaları vacip olanlar, ihtilafta yerinde bırakılmaları vacip olur.  İsyanla bir insan haklıdır masumdur. İsyan edildi. İhsan Şenocak neden alındı diye. O devlet otoriteyi sağlamak için görevden açığa aldığı adamı iade etmez. İade ederse devlet gider işte.

habervakti.com

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Antalyaspor
  15
  14
 • 16
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 17
  Atiker Konyaspor
  14
  11
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  14
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar